קונה זהב ישן

מכירת זהב ישן – מחיר הזהב בשוק

הזהב הוא תמיד השקעה טובה עבור אנשים כיוון שמחירו נסחר בבורסה ושומר על ערכו, לכן מכירת זהב ישן נעשת בצורה ברורה יותר. יש אנשים שמשקיעים את כספם בנדל”ן ויש אנשים שרוצים להשקיע אותו בזהב, אבל צריך לזכור גם שאונקיית זהב יכולה לעלות וגם לרדת, ממש כמו ערך של כסף מכל סוג אחר.

אז למה להשקיע בזהב?

אנשים מקבלים או יורשים זהב לאורך חייהם ומוצאים את עצמם בלא מעט מקרים עם זהב מיותר, או לפחות כזה שלעולם לא יהיה בו שימוש. האם זה אומר שאין לו ערך? ההיפך הוא הנכון, עסקים רבים ירצו לרכוש אותו, במיוחד בתחום התכשיטים, ולזקק אותו בכדי ליצור ממנו תכשיטים חדשים. עם קניית זהב ישן – מחיר הזהב בשוק יהיה זהה לזה של החדש, והרווח של המוכר הוא נקי.

מהי אונקיית זהב ואיך היא נמדדת?

כל מוצר אותו אנו רוכשים מחושב בצורה מסוימת וכך גם הזהב. את הזהב, בין אם הוא חדש ובין אם הוא ישן, מחשבים על פי אונקיה. האונקיה היא יחידת זהב במשקל של 31.1035 גרם, וזוהי שיטת חישוב וסחר המקובלת בכל רחבי העולם.

מתי כדאי למכור זהב?

אם יש לך זהב ברשותך הזמן הטוב ביותר למכור אותו יהיה הזמן בו המחיר של אונקיית זהב הוא הכי גבוה. איך יודעים מתי הוא גבוה? ניתן לעקוב אחר שער הזהב, אך גם כדאי לזכור שנדיר לראות עליות חדות במחירים של הזהב, כמו שנדיר לראות בו ירידות חדות, כך שלכאן או לכאן המחיר בדרך כלל עומד על מחיר יציב ומוכר.

כדאי להחזיק זהב בבית ליתר ביטחון גם למקרים בהם פתאום יש צורך בכסף מידי. מכירת זהב ישן במהירות לסוחר איכותי יכולה לנפק רווח משמעותי כיוון שמחיר הזהב עולה עם השנים ובסבירות גבוהה תכשיט זהב שנרכש לפני 30 שנה בסכום מסוים יהיה שווה ערך הרבה יותר כיום. עם העלייה במחירי הזהב לאורך השנים ניתן לומר כמעט בבטחה שהמחירים תמיד ימשיכו לעלות, כמו בכל תחום אחר. עלייה זו של המחירים יכולה להוביל לכך שגם זהב שיירכש היום יהיה שווה ערך הרבה יותר עוד עשור.

מה אנשים עושים עם זהב אותו רכשו?

יש אנשים שרוכשים זהב כהשקעה איתה הם יכולים לעשות לא מעט. ניתן לקחת את הזהב ולהשקיע אותו ביצירת תכשיטים מותאמים אישית. יש לקחת בחשבון שתכשיטים יכולים להיגנב, בין אם בשוד ובין אם בפריצה, לכן יש להקפיד על אחסון בטוח של הזהב, בטח כאשר מדובר על השקעה משמעותית בו.

ניתן להשקיע גם במטבעות זהב אותן ניתן להעניק במתנה לאדם אהוב או לאחסן אותן במקום בטוח. יש אנשים שגם לוקחים את הזהב והופכים אותו למטיל אותו הם שומרים בכספות ייעודיות בחברות המתמחות בכך. בכל מקרה, כאשר רוכשים זהב יש לשמור עליו היטב.

דילוג לתוכן