Skip to content
זהב ישן
 
אנו מזמינים אתכם אלינו לפגישה אישית ולא מחייבת של בדיקה והצעת מחיר על הזהב שברשותכם. לתאום פגישה חייג: 03-5757574
 

קניה והחלפת זהב ישן

כאשר מוכרים זהב ישן חשוב לעשות את זה באופן אישי ואינטימי. לשקול את התכשיטים ולקבל החלטה מה למכור ומה להשאיר.מכירת זהב צריכה להתבצע מול גורם מוסמך ומקצועי. 
ההליך חייב להיות מסודר ועל פי החוק ולהיות רשום בפנקס קנית זהב של הקונה ובצירוף חתימה וצילום תעודת זהות של המוכר. בכך מגן הקונה על עצמו בקנית זהב גנוב והמוכר יודע שמבצע עסקה מול סוחר הגון. התשלום על הזהב הוא מראש מהסיבה שמחיר הזהב בשוק העולמי דינאמי ועלול להשתנות כל יום.
לאור מה שכתבתי מעלה, כאשר המוכר מקבל הצעה על הזהב שברשותו, הוא חייב להבין שמדובר בהצעה שתקפה לרגע נתון ויכולה להשתנות לטוב ולרע במקרה שלא סוגרים עסקה.
את הזהב שוקלים במשקל תקני  ומחשבים את מחירו לפי גרמים.
 
בדיקת הזהב מתבצעת במשרד הקונה לעיני המוכר ובמספר שלבים:
-בדיקת נראות ראשונית של הזהב אשר צריך להיות ללא סימני קורוזיה (זהב לא מחליד), ובגוון המתאים לזהב אמיתי
-בעזרת מגנט – זהב לא מתמגנט
-בעזרת תמיסות חומצה מיוחדות שקבועות בנוסף גם את רמתו (14 קרט/18 קרט/21 קרט).
 

מכירת זהב ישן – מחיר הזהב בשוק

הזהב הוא תמיד השקעה טובה עבור אנשים כיוון שמחירו נסחר בבורסה ושומר על ערכו, לכן מכירת זהב ישן נעשת בצורה ברורה יותר. יש אנשים שמשקיעים את כספם בנדל”ן ויש אנשים שרוצים להשקיע אותו בזהב, אבל צריך לזכור גם שאונקיית זהב יכולה לעלות וגם לרדת, ממש כמו ערך של כסף מכל סוג אחר.

אז למה להשקיע בזהב?

אנשים מקבלים או יורשים זהב לאורך חייהם ומוצאים את עצמם בלא מעט מקרים עם זהב מיותר, או לפחות כזה שלעולם לא יהיה בו שימוש. האם זה אומר שאין לו ערך? ההיפך הוא הנכון, עסקים רבים ירצו לרכוש אותו, במיוחד בתחום התכשיטים, ולזקק אותו בכדי ליצור ממנו תכשיטים חדשים. עם קניית זהב ישן – מחיר הזהב בשוק יהיה זהה לזה של החדש, והרווח של המוכר הוא נקי.

מהי אונקיית זהב ואיך היא נמדדת?

כל מוצר אותו אנו רוכשים מחושב בצורה מסוימת וכך גם הזהב. את הזהב, בין אם הוא חדש ובין אם הוא ישן, מחשבים על פי אונקיה. האונקיה היא יחידת זהב במשקל של 31.1035 גרם, וזוהי שיטת חישוב וסחר המקובלת בכל רחבי העולם.

מתי כדאי למכור זהב?

אם יש לך זהב ברשותך הזמן הטוב ביותר למכור אותו יהיה הזמן בו המחיר של אונקיית זהב הוא הכי גבוה. איך יודעים מתי הוא גבוה? ניתן לעקוב אחר שער הזהב, אך גם כדאי לזכור שנדיר לראות עליות חדות במחירים של הזהב, כמו שנדיר לראות בו ירידות חדות, כך שלכאן או לכאן המחיר בדרך כלל עומד על מחיר יציב ומוכר.

כדאי להחזיק זהב בבית ליתר ביטחון גם למקרים בהם פתאום יש צורך בכסף מידי. מכירת זהב ישן במהירות לסוחר איכותי יכולה לנפק רווח משמעותי כיוון שמחיר הזהב עולה עם השנים ובסבירות גבוהה תכשיט זהב שנרכש לפני 30 שנה בסכום מסוים יהיה שווה ערך הרבה יותר כיום. עם העלייה במחירי הזהב לאורך השנים ניתן לומר כמעט בבטחה שהמחירים תמיד ימשיכו לעלות, כמו בכל תחום אחר. עלייה זו של המחירים יכולה להוביל לכך שגם זהב שיירכש היום יהיה שווה ערך הרבה יותר עוד עשור.

מה אנשים עושים עם זהב אותו רכשו?

יש אנשים שרוכשים זהב כהשקעה איתה הם יכולים לעשות לא מעט. ניתן לקחת את הזהב ולהשקיע אותו ביצירת תכשיטים מותאמים אישית. יש לקחת בחשבון שתכשיטים יכולים להיגנב, בין אם בשוד ובין אם בפריצה, לכן יש להקפיד על אחסון בטוח של הזהב, בטח כאשר מדובר על השקעה משמעותית בו.

ניתן להשקיע גם במטבעות זהב אותן ניתן להעניק במתנה לאדם אהוב או לאחסן אותן במקום בטוח. יש אנשים שגם לוקחים את הזהב והופכים אותו למטיל אותו הם שומרים בכספות ייעודיות בחברות המתמחות בכך. בכל מקרה, כאשר רוכשים זהב יש לשמור עליו היטב.

 

פתח צ'אט
1
💬 איך אפשר לעזור?
Scan the code
היי👋
נשמח לענות לכל שאלה בוואטסאפ.