מידת אצבע

מידת אצבע

 

 לא כל יום אנו רוכשים תכשיט חדש, ודאי לא כשמדובר בטבעת יהלומים שמן הסתם עלותה איננה נמוכה. רכישה של טבעת מורכבת יותר מבחירת שרשרת, עגילים או אפילו צמיד. לפני הקנייה, יש לדעת בדיוק כיצד למדוד אותה ולהיות בטוחים שהיא מותאמת לאצבע בצורה אופטימאלית.
 
מדידת הטבעת על האצבע
 
 הרבה יתפלאו לדעת, אולם גודלן של האצבעות ביד שמאל, אינו זהה לגודלן של האצבעות ביד ימין. משמע, והיה ורוצים לרכוש טבעת לאמת יד שמאל, יש למדוד אותה בדיוק על אצבע זו, ולא על האמה של יד ימין. לעיתים רבות ההבדלים זניחים, אולם ישנם גם מקרים בהם מדובר בהפרש של מידה. והיה והטבעת לא תותאם באופן אופטימאלי לאצבע, אזי יתכנו שני תרחישים: או שהטבעת תהיה גדולה מידיי ורופפת, כך שהיא עלולה ליפול מהאצבע, או שהיא תהיה הדוקה יתר על המידה ותיצור לחץ על האצבע.
 
מציאת הטבעת עם הקוטר המתאים
 
 בכל חנות תכשיטים המכבדת את עצמה ישנו מוט עם סט של טבעות, כמובן שהן אינן אמיתיות. כל לקוחה אשר מעוניינת לרכוש טבעת תוכל למדוד את קוטר האצבע באמצעות סט הטבעות. לאחר מדידה של כמה וכמה טבעות, לבסוף מוצאים את המידה הרצויה.
 
מהם מספרי הטבעות?
 
 ישנן שיטות שונות למדוד מידות אצבע. בשיטה אחת, המידות נעות בין 5 ועד 9.5. וישנה שיטה נוספת אשר על פיה המידות נעות בין 54 ועד ל 58. בכל חנות תכשיטים מודדים בשיטה שונה, אולם רצוי שהלקוחה תהיה מודעת לשתי שיטות המדידה גם יחד.
 
כמה פרמטרים שונים למציאת גודל הטבעת המתאימה
 
 כאמור, אצבעות ימין ואצבעות שמאל אינן זהות. כאשר מודדים טבעת, רצוי שהיד לא תהיה קרה מידיי או חמה מידיי. חשוב מאוד למדוד את הטבעת על החלק העבה יותר של האצבע. לבסוף, את הטבעת מודדים בטמפרטורת החדר.
 
 מדידה באמצעות חוט
 
 אפשר למדוד את מידת האצבע באמצעות חוט. את החוט מקיפים סביב האצבע ומסמנים אותו. מאוחר יותר, באמצעות סרגל, בודקים את האורך. ישנן טבלאות אשר באמצעותן ניתן לדעת מהי מידת הטבעת על פי מדידת אורך החוט.

שתף:

עוד מאמרים:

חריטה בלייזר

חריטה בלייזר

חריטה בלייזר חריטה בלייזר על תכשיטים: אמנות וטכנולוגיה. חריטה בלייזר היא טכניקת חריטה מתקדמת לתכשיטים בדיוק ובמדויקות מרהיבה. השימוש בטכנולוגיה זו נפוץ בעיקר בתעשיית התכשיטים

תעודה גמולוגית

תעודה גמולוגית

תעודות גמולוגיות תכשיטי יהלומים, לא רוכשים כל יום. יהלום הוא לא רק מרהיב עין ביופיו, הוא בין האבנים היקרות והיוקרתיות ביותר. כאשר רוכשים תכשיטי יהלומים,

סוגי שרשראות

סוגי שרשראות

סוגי שרשראות כל סוגי שרשראות הזהב שלנו מיוצרת ע״י מכונה אוטומטית, ומיובאים לארץ מאיטליה. אורך סטנדרטי לאשה הוא 45 ס”מ. ולגבר 60 ס”מ. שרשרת אנקר

סוגי זהב

סוגי זהב

סוגי זהב סוגי זהב – המתכת היוקרתית והמוערכת זהב הוא אחד מהמתכות היוקרתיות והמוערכות ביותר בעולם התכשיטים וההיסטוריה האנושית. מאז ומתמיד, הזהב מסמל אופנה, יוקרה

רוצים לשאול שאלה? נשמח להשיב.

פתח צ'אט
1
💬 איך אפשר לעזור?
Scan the code
היי👋
נשמח לענות לכל שאלה בוואטסאפ.