טיפים בחירת יהלום

טיפים לרכישת יהלום

אין ספק, תכשיט משובץ אבנים יקרות ערך, כמו יהלום למשל, יכולים ליהיות בין הפריטים היקרים ביותר אותו רכשתם במהלך חייכם, בין אם מדובר בטבעת אירוסין, או טבעת יהלומים מיוחדת לבת הזוג האהובה או אפילו אישה אשר קונה תכשיט על מנת לפנק את עצמה. בחירת היהלום איננה קלה, מכיוון שהוא טומן בחובו כמה וכמה תכונות, על פיהן ניתן גם להעריך את עלותו. מידע שנראה מסובך למי שלא מבין בנושא.

 

מהן התכונות על פיהן מודדים יהלום? וכמה עולה טבעת אירוסין? אין אבן יהלום אחת הדומה לאחרת. הן נבדלות במשקלן, בניקיון, בחיתוך ובצבע.

 

 

צבע

את ערך היהלום קובעים בין היתר על פי צבעו. יהלום אותו מוציאים מהאדמה מגיע בצבעים שונים. גם בגוונים של לבן בהדרגה לצהוב שהכי לבן נקרא בסקלה צבע D ויורד בצבע לגוונים צהובים עד לZ. יהלום D הוא הכי לבן ויקר ואילו יהלום Z, הוא צהוב וזול. ( ישנם יהלומים צהובים שלא מופיעים בסקלה אלה בסקלה של יהלומים צבעונים והם נקראים יהלומי פנסי קאלר ונחשבים ליקרים יותר מהצהובים הרגלים). גמולוגים בודקים את ערכם של היהלומים על פי רמת הבהירות שלהם, עד כמה הם כהים ואת מידת עומקו של הצבע. אך לא ניתן לזהות זאת כאשר מדובר ביהלומים משובצים בתכשיט. לכן אנחנו נהגים להציג ללקוח את היהלומים לחוד ולהשוות בין הפרמטרים השונים תוך הסבר מפורט, ורק לאחר מכן להתאים טבעת מהמלאי או בנית מודל בתלת מימד.

 

 

ניקיון

אבני היהלום הן בעלות פגמים מסוגים שונים. רמת ניקיונו של היהלום היא גם זו שקובעת את ערכו. דרגת ניקיון גבוהה מעלה את מחירו של היהלום. גם לניקיון היהלום יש סקלה עם מידות.

 

 

חיתוך

ישנן מידות אידיאליות לחיתוך היהלום, אשר משפיע על רמת הנצנוץ שלו. ככל שהיהלום חתוך בזוויות שקרובות לחיתוך אידיאלי כך הנוצץ גבוה יותר. קרני האור שחודרות לתוכו פוגעות בפסטות שלו ונזרקות בחזרה החוצה וגורמות לניצנוץ. ברמת חיתוך נמוכה קרני האור לא נזרקות בחזרה אלה בורחות לכיוונים אחרים, את הרמת חיתוך/ליטוש קובעים על פי פרמטרים של פרופורציות, עומק, סימטריה ופוליש.

 

משקל

על מנת לקבוע את ערכו של היהלום יש לשקול אותו. ככל שהוא גדול יותר ערכו הכספי יהיה גבוה יותר. המשקל נקבע על פי קראט ועל פי נקודות, כאשר קראט אחד ערכו שווה ל100 נקודות. בימי קדם היו משתמשים בזרעי חרוב כיחידת משקל לאבנים יקרות, 4 זרעי חרוב שווים קרט, לזרעים אלו קראו ביוונית קראטו ומכאן התפתחה יחידת המידה המוכרת לנו היום בשם קראט והיא שווה ל200 מיליגרם שהם 0.2 גרם.

 

תעודה גמולוגית וביטוח

בעת שרוכשים תכשיט משובץ יהלומים, יש לדרוש מהמוכר תעודה גמולוגית או תעודת הערכה, על פיה ניתן לדעת מה הנתונים של היהלומים. ובנוסף ניתן לבטח את התכשיט בחברות הביטוח, כל התעודות שאנחנו מספקים ללקוח מוכרות בחברות הביטוח וניתן לבטח בעזרתן את התכשיט מאובדן או גנבה. ישנן פוליסות כגון ביטוחי דירה או תכולה שבהן ישנו סעיף כלול במחיר לביטוח תכשיטים ,רצוי להתיעץ עם סוכן ביטוח בנושא.

 

 

בעת פגישה אצלנו לרכישת תכשיט אנו מסבירים ללקוח את כל מה שעליו לדעת על יהלומים ומציגים לו את כל האפשרויות, ובכך מקלים עליו בביצוע הרכישה עם ידע ובביטחון מלא. אנחנו מזמינים אתכם לפגישה אישית ללא התחייבות ונשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה.

שתף:

עוד מאמרים:

סוגי שיבוצים

סוגי שיבוצים

סוגי שיבוצים עולם התכשיטנות הוא עולם ומלואו, יש בו אין ספור סוגים של תכשיטים וטכניקות שונות של עיצוב, ישנן סוגים שונים של שיבוצים לתכשיטים. שתפקידם

סוגי יהלומים

סוגי יהלומים ומחירים

סוגי יהלומים ליהלומים צורות חיתוך וסוגים שונים יהלומים בצורתם הגולמית נוצרים באדמה בצורות שונות. וכאשר חותכים אותם מנסים לשמור כמה שיותר על משקלם, מכוון שמחירם

טבעות נישואים

טבעות נישואים יהלומים

טבעות נישואים משובצת יהלומים   טבעת נישואים משובצת נקראת גם טבעת איטרנטי או חצי איטרנטי במקרה שבוחרים שחצי טבעת תיהיה משובצת ביהלומים.   בארץ כאשר זוג

טבעת דיאנה

טבעת דיאנה

כאשר הנסיך וויליאם הציע לקייט מידלטון בשנת 2010 הוא בחר לעשות זאת עם ירושה משפחתית יקרה שהייתה שייכת לאמו המנוחה הנסיכה דיאנה. טבעת זהב.

רוצים לשאול שאלה? נשמח להשיב.